Bahçelievler - İstanbul 0212 630 35 40 info@elitasansor.com

  • Home
  • Asansör Modernizasyon

Asansör Modernizasyon

Modernizasyon

Binalardaki kurum ve kuruluşlardaki asansörler görevi gereği 7 gün 24 saat hizmet verdikleri için zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar.Teknolojisi eski veya uzun süreli çalışma sonucu eskimiş veya özelliğini yitirmiş olan asansör parçaları her geçen gün asansör kullanıcılarını daha fazla tehdit etmektedir. Bu asansörlerin revize edilerek günümüz teknolojisine uyarlanıp sorunsuz hale getirilmeleri gerekir.

Modernizasyon Yaptırmanın Faydaları

  • Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.
  • Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.
  • Asansörün daha konforlu çalışmasını sağlanmış olur
  • Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Modernizasyon Ücretleri

Yeni yapılan bir binadaki asansör bir yılın sonunda bakım ve kontrol işleminden geçirilir. Ondan sonra her yıl düzenli olarak bakım ve gerekirse onarıma gidilir. Bu yöneticinin sorumluluğu altındandır. Asansör ile ilgili çıkan asansör revizyon ücreti tüm diğer ortak giderler gibi aidattan ödenmektedir.

Giriş katında olup asansörü kullanmayan ile çatı katında oturan arasında ödeme farkı yoktur. Asansör apartmanın ortak alanlarındandır ve o yüzden asansör revizyon fiyatları apartmanda yaşayan tüm daireler arasında ortak olarak bölünür. Kısaca asansör revizyon ücretini kim öder sorusunun cevabı daire sayısına bölündüğü cevabıdır. Birden fazla daire sahibi olan kişi de daire sayısına göre ödeme yapmak zorundadır.

leave a comment